Çocuklar Dijital Mikroskopla Bilimi Keşfe Çıkıyor

Eyüboğlu‘nun distribütörlüğünü yaptığı teleskop, dürbün ve mikroskop markası Celestron, çocukların ilgi alanlarının genişlemesine yardımcı oluyor. Orta seviye, dikey monte edilmiş objektifleri ile farklı görüş açılarına sahip dijital mikroskop öğrencileri ve ailelerini hem bilgilendiriyor hem de eğlendiriyor.

Yüksek kalitede fotoğraf ve görüntü çekimi

Celestron dijital mikroskop yapılan incelemeleri özel bir program sayesinde dijital ortama taşıyor. Masaüstü olarak tasarlanan mikroskop yaklaşık 600 gram yükü ile kolay kullanım sağlıyor. USB ilişkiye sahip mikroskop, yanında gelen bilgilendirici CD sayesinde bilgisayarınıza kolaylıkla kuruluyor. 2 MP manzara sensörü, yansıtıcı ve şeffaf aydınlatma için üst ve alt aydınlatma özelliği sayesinde yüksek kalitede fotoğraf ve görüntü çekimine yardımcı oluyor.

Dijital mikroskopta 6 farklı mercek bulunuyor

Dijital mikroskopta gözlemlenen objelerin detaylandırılabilmesi için 6 farklı mercek bulunuyor. Mikroskobun yanında bulunan çevirme kolu ile mercekler odaklanarak manzaranın netliği ayarlanabiliyor.  100X’ten 600X’e kadar büyütme imkanına sahip dijital mikroskop, çocukların içindeki bilim insanını uyandırmayı hedefliyor.

Mall of İstanbul , Maltepe Piazza’da ki Hobix mağazalarında ve www.hobix.com.tr internet adresinde bulabileceğiniz Celestron MicroSpin Dijital Mikroskop’un satış fiyatı ise 954,00 TL‘dir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR