Ekran Süresi Parolası Nasıl Sıfırlanır?

Ekran süresi, gün içinde ve hafta içerisinde ne kadar süre olarak mobil cihaza bakıldığını göstermektedir. Bununla birlikte hangi uygulamaları ne kadar süreli kullanıldığını da göstermektedir. Bu sayede hafta içerisinde ne kadar süre olarak mobil cihazınıza baktığınızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca buna ek olarak hangi uygulamalarda ne kadar bildirim escort Antalya geldiğini de öğrenebilirsiniz. Bu bölümde atıl olarak nitelendirilen bir süre bölümü bulunmaktadır. Bu süre sayesinde mobil cihazınızın ekrana bakma süresine kısıtlama getirebilir veya biraz daha uzak kalmak için kullanabilirsiniz. Bu özelliğe, ekran parolası denilmektedir. Bu parola ile koyulan tüm sınırlar, hiç kimse tarafından değiştirilmemektedir. Özellikle ebeveynler için oldukça faydalı bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Ekran Süresi Parolası Nasıl Sıfırlanır?

Ekran Süresi Nasıl Açılır?

Öncelikle ekran süresi özelliğini etkinleştirmekten bahsedelim. Mobil cihazın ayaları kısmına girin. Ardından ekran süresi kısmını göreceksiniz. Burada ekran süresini aç seçeneğine tıklayın.

Karşınıza çıkan bölümden sürdür kısmına girin. Burada karşınıza 2 seçenek çıkacaktır. Bunlar; bu benim İphone’um, diğer ise bu çocuğumun iphone’u şeklindedir. Burada hangi seçenek size yarıyorsa onu seçebilirsiniz. Böylece ekran süresi özelliğini aktif etmiş olacaksınız. Ayrıca açılan bölümde de ekran süresi parolası kullan bölümüne tıklayarak, kendinize özel parola belirleyebilirsiniz.

Ekran süresi özelliğini kapatmak için yapmanız gerekenler;

  • Ayarlar bölümüne girmek,
  • Bu bölümden ekran süresi bölümünü seçmek,
  • Ekran süresini kapatma seçeneğine tıklayarak, özelliği sonlandırabilirsiniz.

Ekran Süresi Parolası Nasıl Sıfırlanır?

Peki, bakalım Ekran süresi parolası nasıl sıfırlanır? Ekran süresini tamamen sıfırlamak için 2 yol bulunmaktadır. Bunun için ya ekran sürenizi sıfırlamalısınız. Ya da telefonunuz sıfırlamalısınız. Hatta yeni bir cihaz bile almak gerekebilir. Dolayısıyla telefonunuzu sıfırlamak için yapmanız gereken şu şekildedir;

  • Mobil cihazınızın ayarlar kısmına girin.
  • Genel yazan kısma tıklayın.
  • Sayfanın en alt kısmında sıfırla seçeneğine tıklayın.

Bu sayede hem mobil cihazınız hem de ekran süresi parolanız pratik bir şekilde sıfırlanacaktır. Buna ek olarak da eğer ekran süresi parolanızı değiştirmek istiyorsanız, bunun için yine ayarlar kısmında ekran süresi bölümüne tıklayabilirsiniz. Fakat bunun için önceki parolayı kesinlikle bilmelisiniz. Bu yüzden parolayı bilmek önemli bir detaydır.