Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram kullanıcıları uygulama üzerinden yaptıkları aramaları silmek istediklerinde ınstagram arama geçmişi nasıl silinir? Merak etmektedir. Arama geçmişini silmenin genel olarak iki yöntemi vardır. Bunlar bilgisayar üzerinden ve telefon üzerinden arama geçmişini silmek olarak adlandırılabilir. Ancak telefon üzerinden Instagram arama geçmişi silinmek istenildiğinde telefonun Android ya da İphone olmasına göre silme yöntemi değişebilir.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Arama Geçmişi Silme

Bilgisayar üzerinden Instagram hesabında yapılan aramaları silmek mümkündür. Arama geçmişi silinmek istenildiğinde ilk olarak bilgisayar üzerinde bulunan web tarayıcılarını kullanarak Instagram hesabına girmek gerekir. Instagram hesabına girildikten sonra şu adımları tekrarlamak gerekir;

  • Instagram hesap profiline girilir.
  • Profilde yer alana ayarlar bölümüne girilir.
  • Ayarlar menüsünden gizlilik ve güvenlik seçilir.
  • Daha sonra açılan sayfada yer alan hesap verileri bölümüne gelinerek hesap verileri görüntüle tıklanır.
  • Açılan sayfada yer alan hesap hareketleri bölümünde arama geçmişi bulunur.
  • Arama geçmişi üzerinde yer alan tümünü gör linki tıklanır.
  • Açılan sayfada arama geçmişi görüntülenir.
  • Sayfa üzerinde yer alan arama geçmişini temizle butonuna tıklanıldığında yapılan aramalar, konumlar ve etiketler silinmiş olur.

Bu adımlar Instagram profili üzerinde yer alan Ayarlar bölümünden değil profili düzenle bölümünden aynı adımlar takip edilerek de yapılabilir.

İphone Üzerinden Instagram Arama Geçmişini Silme

Instagram arama geçmişi bilgisayar dışında telefonlar üzerinden de yapılabilmektedir. Yaygın olarak kullanılan İphone telefonlar üzerinden Instagram arama geçmişi silinebilir. Bunun için öncelikle Instagram uygulamasına girilir. Daha sonra profil sayfasına girilir. Profil sayfasında yer alan alt alta üç çizgi bulunan simge tıklanır. Daha sonra ayarlar bölümüne girilir. Ayarlar menüsü içerisinde yer alan güvenlik bölümüne tıklanır ve açılan sayfada arama geçmişini temizle butonu tıklanarak geçmiş silinir.

Android Telefonlar Üzerinden Arama Geçmişi Silme

İphone telefonlar dışında Android telefonlarda da Instagram arama geçmişi silinebilmektedir. Bunun içinde İphone’de olduğu için önce Instagram uygulamasına sonra da profile girilir. Aynı şekilde Ayarlar menüsüne ulaşılır ve güvenlik bölümüne girilir. Güvenlik bölümünde giriş güvenliği, veriler ve geçmiş bölümleri bulunur. Veriler ve geçmiş bölümünde yer alan arama geçmişi tıklanarak arama geçmişi silinir.