İphone’da Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Son zamanlarda en çok merak edilen konular arasında da yer alan bir konu vardır ki bu konu özellikle oyunseverler için çok büyük önem taşır. Bu da iphone’da ekran videosu nasıl çekilir? Sorusunun ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bunun sebebi, son dönemde çıkan oyunların yaygın hale gelmesi ve insanların bir şeyleri ispatlamaya ihtiyaç duymasından kaynaklanmaktadır.

Oyunların ekran videosu çekilerek kaydedip ekran videosunu sosyal mecralarda paylaşmak en çok yapılan işlemler arasında yer alır. Böylece insanlar oyunlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olur ve başarılı sonuçlara imza atarlar.

İnsanlar ekran kaydetme özelliğine sahiptirler ve bu imkanı zaman zaman kullanmak isteyebilirler. İş yerlerinde gerçekleştirilecek sunumlar içinde ekran videosu kaydetme özelliği kullanılabilir. Ekran videosu kaydetmeye kısaca öğretici videolar için yardımcı denilebilir.

İphone’da Ekran Videosu Çekmek İçin İzlenmesi Gereken Yollar

Çok öğretici bir videoya imza atmak ve başkalarının bu video sayesinde bilgi sahibi olmasını istiyorsanız, ekran videosu kaydetme özelliği için izlenmesi gereken adımları takip etmelisiniz.

İphone son çıkarmış olduğu İos 11 sayesinde telefonunuzda herhangi bir uygulama olmadan ekran videosu kaydetmenize yardımcı oluyor. Denetim Merkezinin yenilenmesiyle birlikte artık İphone’dan kolayca ekran videosu kaydı alınabilir. Kayıt edildiği yere kolayca ulaşarak bunun paylaşımı yapılabilir. İphonelarda ekran videosu kaydedebilmek için şu yolları takip etmeniz gerekiyor;

  • Ekran kaydını başlatabilmek için, ana menüdeki parmak yardımıyla denetim merkezi açılır.
  • Listenin içindeki ekran kaydı özelliği bulunarak aktif hale getirilir ve üçten geri sayarak kayıt başlatılır.
  • Ekranın tepe kısmındaki bant ekran video kaydının yapıldığını göstermek için bir işarettir. Bu bant var oldukça kayıt devam etmektedir.
  • Bant üzerine tıklandığı zaman ekrana çıkan uyarıyla ekran kaydı durdurulabilir ya da devam ettirilebilir.
  • Kayıt yaptığınız zaman bildirim ekranında ekran videosunun kaydedildiğini görebilirsiniz. Bu kayda fotoğraflar içerisinden ulaşabilirsiniz.

İphone’da Ekran Videosu Kaydetmenin Diğer Yolları

İos 11 olmayan iphonelarda ekran videosu kaydedilmek isteniyorsa bunun için ekran videosu kaydetme özelliği olan uygulamalar kullanılmalıdır. Bu uygulamalar aracılığıyla da istenilen oyunun videosu ya da iş için gerekli sunumların videosu İphonelara kaydedilebilir. Bunun için iphonelarda bulunan uygulama marketi kullanılabilir ve buradan kolayca ekran videosu kaydetme uygulamaları yüklenebilir.