Nokia 5.1 Plus ile PUBG Oynadık!

Nokia 5.1 Plus’ta kullanılan işlemci, MediaTek’in MT6771 Helio P60 modeli oluyor. 12 nm mimarisine sahip olan bu işlemci 8 çekirdekli yapıda. Bu çekirdeklerin dördü Cortex-A73, öteki dördü ise Cortex-A53 yongalarından güç sağlıyor ve her ikisi de 1.8 GHz frekansında çalışıyor.

Ayrıyeten Mali-G72 grafik yongasının sahibi olan 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip. Depolama alanını 256 GB’lık microSD kartlar ile çarçabuk arttırmanız mümkün. Bütçe dostu akıllı telefonlar ortasında bu teknik takımıyla rahat yer alan Nokia 5.1 Plus, yaptığımız testlerde de bunu gösteriyor.

AnTuTu Benchmark’tan 121186 puan toplayan Nokia 5.1 Plus, bu skorla kısa bir müddet evvel incelediğimiz Vestel Venus Z30, Samsung Galaxy M20 ve Asus Zenfone 5 Max Pro üzere modellerin önüne geçmeyi başarıyor.

Geekbench’e geldiğimizde ise tek çekirdek skoruyla 1318 puan toplayan Nokia 5.1 Plus, çoklu çekirdek performansıyla da 4789 puanı ile dikkat çekiyor. Böylelikle tekrar orta segmette muadilleri ortasında istikrarda duran telefon, oyun performansıyla da çok ülkü.

Her vakit olduğu üzere Nokia 5.1 Plus’ı da PUBG’de denedik ve son periyodun tanınan oyununu rahat çalıştırdığını gözlemledik. Böylelikle uygun fiyatlı bir model tercih edecek ve oyun da oynamak isteyen kullanıcılar, Nokia 5.1 Plus’tan mutlu kalacaklardır. Bu ortada elbette telefon dahil olduğu segment dahilinde orta grafik ayarlarında ve istikrarlı kare suratında açıyor. Fakat oyunu bu halde oynadığınızda pek akıcı bir tecrübe elde edebiliyorsunuz. Bu ortada telefonun oyun sırasında pek ısınmayan modellerden olduğunu da söyleyelim.

Telefonun pil performansına gelirsek, gün boyunca rahat bir kullanım sağlayabileceğinizi söyleyebiliriz. Bunda ekranın HD+ çözünürlüğe sahip olmasının tesiri elbette yüksek. Bizim yaptığımız kullanım testlerinde 11 saat 6 dakika üzere ekran açık çevrimiçi kullanım mühleti sunan telefon, olağan kullanımda tüm günü çıkartmanızı sağlıyor. Bu ortada Nokia 5.1 Plus’ın bataryası 3060 mAh kapasitesinde.

Telefonun pili büsbütün tükendiğinde ise yaklaşık olarak 2 saatlik bir şarj müddeti sonunda telefonu tam kapasite doldurabildiğinizi de söyleyelim.

Nokia 5.1 Plus’ın teknik özelliklerine ait bir başka kıymetli noktasını ise Wi-Fi oluşturuyor. Telefonda 802.11ac dayanağı mevcut. Bu da demek oluyor ki, bu telefonda gerek 2.4 GHz ağlara gerek 5 GHz ağlara bağlanabiliyorsunuz.

Nokia 5.1 Plus ayrıntılı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

ADVERTORIAL