Nokia 5.1 Plus’ın Kameraları Nasıl?

Nokia 5.1 Plus’ın kameraları bu segment için standart diyebileceğimiz ölçüde. Gündüz ve ışıklı alanlarda hoş fotoğraflar veren, lakin düşük ışıkta fotoğraf çekerken biraz daha hassas davranmanız gereken modellerden oluyor.

Telefon, 5 MP ikincil derinlik sensörü fonksiyonu gören kamerası ile bir arada f/2.0 diyafram açıklığına sahip 13 MP birincil kameraya sahip. Böylelikle çift kamera kurulumlu modellerden biri olan Nokia 5.1 Plus, yaptığımız çekimlerde bilhassa açık havada çok düzgün çekim yapmayı başarıyor. Renk üretimi gerçek, netlik âlâ ve detaylar uygun düzeyde. Düşük ışık şartlarında ise grenler kendini aşikâr ediyor elbette -ki bu segmentte pek çok modelde misal sonuçlarla karşılaşıyoruz.

Art kamerada kamera arayüzüne baktığımızda, burada Live Bokeh, yani Canlı Odak’tan tutun da profesyonel moda, ağır çekim ve vakit atlamalı görüntüye kadar seçenekleri görmek mümkün.

Kamera arayüzünde üst tarafta çok sayıda seçenek göreceksiniz. Bunlar ortasında kameraları bölebileceğiniz yahut Picture In Picture modunu aktifleştirebileceğiniz bir seçenek de mevcut. Böylelikle ön ve art kamera ile tıpkı anda fotoğraf ve görüntü çekebiliyor, dilerseniz tekrar ekrana küçük bir pencere ile ön kamera imgesini ek edebiliyorsunuz.

Ön kameraya gelirsek, burada da 8 MP ölçüsünde 26 mm’lik geniş açılı bir kamera buluyoruz. f/2.2 diyafram açıklığını kullanan ön kamera ile tekrar uygun ışık şartlarında hoş fotoğraflar çekmeniz mümkün.

Bu ortada art kamera ile Full HD görüntü kaydı yapılabilirken, ön kamera ile HD görüntü kaydı imkanı olduğunu da söyleyelim.

Nokia 5.1 Plus ayrıntılı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

ADVERTORIAL