Samsung Galaxy Telefonlarda Bixby Tuşu Nasıl Özelleştirilir?

Samsung Galaxy s10 serinde artık sol kenarda Bixby tuşu bulunmaktadır. Ancak bu durum Güney Koreli üretici tarafından bu tuşun, işlevleri konusunda biraz daha tutumunu yumuşatmaktadır. Yani artık yeni mobil cihazlarda Bixby tuşunu daha özelleştirilmektedir. Mesela sık kullandığınız bir uygulamayı başlatmak içinde bu tuşu kullanmanız yeterlidir. Uygulamayı sık kullanıp başlatmanın yanı sıra, Bixby altında oluşturulan birçok hızlı komutlarda bulunmaktadır. Bu hızlı komutları da Bixby tuşuyla kullanabilirsiniz. Ancak Bixby tuşlarını oluştururken biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü bir miktar karışık olmakla birlikte, aynı zamanda arayüzü İngilizce olmaktadır. Bu durum maalesef ki birçok kullanıcıya hitap etmemektedir. Dolayısıyla kullanım sırasında da zorlanılmaktadır. Peki, Samsung Galaxy Telefonlarda Bixby Tuşu Nasıl Özelleştirilir?

Samsung Galaxy Telefonlarda Bixby Tuşu

Bu kadar zorluğun arasında bizler tuşu nasıl özelleştireceğinizden bahsedeceğiz. Bixby tuşunu sık kullanılan uygulamaları açmak için aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz. İşte en çok sorulan, samsung galaxy telefonlarda Bixby tuşu nasıl özelleştirilir? Soruna yanıt!

  1. Öncelikle mobil cihazızın ayarlar kısmına girin.
  2. Bir miktar aşağı indiğinizde Gelişmiş özellikler bölümüne tıklayın.
  3. Burada Bixby tuşu seçeneği yer almaktadır.
  4. Bixby tuşu adında sayfa da 2 seçenek olacaktır.
  5. Bixby özelliğini açmak için hangi özelliği tercih ederseniz, uygulamayı açmak içinde diğerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yani örnek verecek olursak, Bixby’i açmak için bir kez basın seçeneğini tercih ederseniz, çift basma kullan karşısında ki düğmeyi aktif hale getirin. Ardından bu seçeneğe tıklayın.
  6. Sonrasında uygulamayı aç seçeneğini tercih edin. Dişli ikonu göreceksiniz. Burada bu ikona tıklayarak seçim sayfasını açın. Burada dilediğiniz uygulamayı seçebilirsiniz.

Ayrıca Bixby tuşunu özelleştirmek işlemini sadece Galaxy s10 serisinde değil, diğer Galaxy Note 9, S9, Note8, S8 ve S8+ gibi mobil telefonlarda da kullanabilirsiniz.

Bixby Düğmesini Yeniden Tanımlama İşlemi

Bixby düğmesini elbette üçüncü bir taraf uygulama olmaması halinde değiştirmeniz mümkündür. Ancak bunun için Bixby düğmesine bir kez basarak erişim sağlayabildiğinizden emin olmalısınız. Böylece Bixby özelliğini aktif etmeyi öğrenmiş olduk. Özelliğin karmaşasını yukarı da anlattığımız adımları uygulayarak rahatlıkla çözebilirsiniz.