Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung markalı mobil cihaz kullanan herkes mutlaka bu konuyu merak etmektedir. Son zamanlardan da karşımıza sıklıkla Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır? Tarzında sorular çıkmaktadır. Samsung Garanti Servisi, dünyanın birçok yerinde tam donanımlı bir şekilde hizmet vermektedir. Bu nedenle epeyce aranmaktadır. Samsung marka telefon sorgulatmak isteyen insanlar, daha çok Samsung garanti takip sistemini kullanmaktadır.

Samsung Garanti Sorgulama İçin Gerekenler Nelerdir?

Bunun için yapmanız gereken birkaç detay bulunmaktadır. İşte Samsung Garanti Sorgulama için yapmanız gerekenler;

  • Eğer ki Samsung garanti servisine gitmek için zorluk çekiyorsanız, İnternet üzerinden sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ancak bunun için mobil cihazınızın tam olarak modelini bilmeniz gerekmektedir.
  • Cihazınızın model numarasını bilmiyorsanız, öğrenebilirsiniz. Bunun için, cihazın Ayarlar kısmından, Cihaz Hakkında bölümüne tıklamanız gerekmektedir.
  • Samsung mobil telefonlarda garanti sorgulama için ihtiyacınız olan en büyük detay aslında IMEI numarasıdır. Bunu da öğrenmenin kolayı bulunmaktadır. Arama tuşları ile yıldız, kare, 0,6, kare ve tekrar yıldız tuşunu tuşlamalısınız. Böylece öğrenebilirsiniz.

Yukarıda ki bilgileri bilmeniz halinde Samsung garanti sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Samsung Türkiye Garanti sorgulama ve Samsung Telefon Garanti Sorgulama

Samsung Türkiye garanti sorgulama işlemi, hem kolay hem de online olarak yapılabilen bir işlemdir. Normalinde Samsung markası, Android işletim sistemli cihazlarda en fazla 2 yıl kadar garanti desteği sunmaktadır.

Bu süre zarfı içinde mobil cihazınızın sizden kaynaklı olmayan tüm hallerinin ücretsiz bir şekilde Samsung Garanti Servisi düzeltmektedir. Ancak bu nokta da hatalar sizden kaynaklıysa, kesinlikle düzeltme işleminde sizden ücret talep edecektir. Bu nokta da ayrıca Samsung markalı mobil cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını da bilmeniz gerekmektedir. Bunun için;

  • İnternet üzerinden online bir şekilde garanti kapsamında olup, olmadığını kontrol ettirebilirsiniz.
  • Ardından ürün kategori kısmında IMEI numaranızı girerek, garantisinin olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Böylece daha sağlıklı ilerleyebilirsiniz.

Samsung Garanti Takip Nasıl Yapılır?

Servise bıraktıktan sonra ki süreç tamamen beklemeyle geçmektedir. Samsung Garanti Servisi, sizlere mobil cihazı 20 gün içinde teslim edeceğinin taahhüdünü vermektedir. Eğer ki bu süre zarfında sizlere mobil cihaz teslim edilemezse, sizlere yeni bir mobil cihaz verilmektedir.