Telefonun Donanımsal Sorunları Nasıl Belirlenir?

Birçok telefon kullanıcısı, telefonun donanımsal sorunları nasıl belirlenir? sorusunun cevabını oldukça merak etmektedir. Bu oldukça haklılık payı olan bir sorudur. Çünkü bizler genel olarak sahip olduğumuz telefonları en verimli şekilde kullanmak isteriz. Bu hususta gerekli olan şey ise, telefonun yeterince iyi bir seviyede donanımsal niteliklere sahip olmasıdır.

Bu bakımdan eğer bir şeyler yeterince iyi bir performans göstermiyorsa telefonumuzda bir donanım sorunu olabileceğini aklımıza getirebiliriz. Sahip olduğumuz telefonlarda herhangi bir donanım sorunu var mı bunu öğrenmeni birtakım yolları vardır.

Bu yolları takip ettiğimizde bunun sonucunda karşımıza eksik olan şeyler açıkça çıkacaktır. Bizler de bundan yola çıkarak gerekli eksiklikleri tamamladığımızda telefonlarımızı çok daha etkin bir şekilde kullanmaya başlarız.

Eksik Donanımları Tespit Etme

Telefonunun donanımsal sorunları nasıl belirlenir? sorusuna yönelik eksik donanımları tespit etme konusunda bizler yardımcı olacak birtakım araçlar vardır. Bunların kurulumunu gerçekleştirdiğimizde telefonumuzda test aşamasına geçirerek gerekli analizleri yapabiliriz. Bizlere bu konuda yardımcı olacak uygulamalar arasında;

  • Android donanım test kodu uygulaması,
  • Device test uygulaması sistemi,
  • iPhone test uygulaması gibi araçlar yer alır.

Bu kullanımı oldukça kolay olan araçlardan faydalanarak telefonumuza özgü testleri yapıp, cihazımızın daha iyi çalışması için neye ihtiyacı olduğu tespit edebiliriz.

Android Donanım Test Kodu Uygulaması

Genel olarak Android telefonlarda kullanılan bu uygulama, oldukça işlevsel özellikler sahiptir. Bu uygulamayı kullanmak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Burada öncelikle uygulamayı kurup ardından açarak, *#0*# tuşlarına basın. Bunu yaptıktan sonra sizleri bir test ekranı karşılayacaktır. İhtiyacınız olan teste yönelik buradan bir seçim yaparak gerekli işlemlerin yapılmasını aktive edebilirsiniz.

Device Test Uygulaması Sistemi

Bu uygulamaya sahip olmak için yapmanız gereken, Play Store üzerinde gerekli indirme işlemini başlatmanızdır. Eğer uygulamayı başarılı bir şekilde indirirseniz, karşınıza çıkacak olan birtakım simgeler göreceksiniz. Burada dikkatinizi hemen yeşil ve kırmızı renkte olan iki işaret çekecektir. Bu görsellere tıklama yaptıktan sonra ise, sisteminizin durumuna dair bir fikir almaya başlayacaksınız.

Phone Test Uygulaması

Kullanımı oldukça kolay olan bu test aracını da yine mobil cihazınıza kurarak gerekli testlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulama ve sistem içerisinde çeşitli bölümler mevcuttur. Bunlar arasından bir seçim yaparak belirli bir kısma yönelik testler başlatabileceğiniz gibi yine tüm bölümleri kapsayacak bir tarama da yapabilirsiniz.