Turkcell Hızlı Giriş İle İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Turkcell hızlı giriş ile internet paylaşımı nasıl yapılır? Sorusu Turkcell’inmobil internet bağlantısını kişisel diğer cihazlar ile paylaştıran kullanıcılardan ücret talep etmesinden sonra ortaya çıkmıştı. Turkcell, bu duyurunun ardından ise hızlı giriş servisini kullanan ya da Güvenli İnternet Paylaşımından yararlanan abonelerden ücret almayacağını duyurdu. Hızlı giriş servisiyle ilgili öğrenilmesi gereken diğer detaylar ise şunlardır:

Turkcell Hızlı Giriş

Turkcell hızlı giriş özelliğiyle mobil internetlerini paylaşan kullanıcılarının güvende kalmasını amaçlıyor. Turkcell kullanıcıları, internetlerini başka cihazlar aracılığıyla paylaşırken güvenli işlemler gerçekleştirebilecekler. Bunun yanında hızlı giriş uygulaması tamamen ücretsiz olarak yapılıyor. Her yapılan giriş, 30 günlük bir süre içinde geçerli oluyor.

Turkcell Hızlı Giriş Nasıl Yapılır?

Turkcell hızlı giriş ile internet paylaşımı yapabilmek için şu aşamaları gerçekleştirmelisiniz:

  • Turkcell Hızlı Giriş yapabilmek için, ilk olarak size ait olan cihazınızın kişisel erişim noktasını açmalısınız.
  • Daha sonra mobil ağa, farklı bir cihaz aracılığıyla bağlanmalısınız.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hattınıza bir sms gelecek ve sizin bu mesajda yer alan linke mutlaka giriş yapmanız gerekecektir.
  • Ardından karşınıza bir pencere çıkacak ve bu pencerede mavi ile sansürlenen kısma telefon numaranızı yazıyorsunuz. Daha sonra da Giriş Yap butonuna tıklamanız gerekecektir.
  • Giriş yap aşamasından sonra ekrana onay aşaması gelecek ve burada belirtilmiş olan referans kodlu girişi, onay ekranından gerçekleştireceksiniz.

Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra da kolaylıkla internet paylaşımı yapabileceksiniz.

Turkcell Hızlı Giriş Yapılmadığında Hangi Durum İle Karşılaşılır?

Turkcell Hızlı Giriş yapmadığınız durumlarda hesabınıza 2 GB’lık paket tanımlanıyor. Ancak tanımlanan bu paketi farklı cihazlarla paylaştırmada kullanabiliyorsunuz. Turkcell, bu paketin fiyatını 9 TL şeklinde belirlemiştir.

Paket bittikten sonra ise başka bir paket almadan, tanımlanan bu veriyi farklı cihazlarla paylaşımlarda kullanabiliyorsunuz. Yani Turkcell, Hızlı Giriş uygulamasını kullanmayan kullanıcılarına 2 GB’lık hotspot paketi tanımlıyor ve bu 2 GB hotspot paketi bittiğinde de ek bir ücret ya da yenileme olmaksızın veri planınızı kullanarak farklı cihazlar aracılığıyla internet paylaşımını sürdürüyorsunuz.