Twitter’da İki Adımlı Doğrulama Aktifleştirme Yöntemi

Sosyal medya hesaplarının güvenliği açısından birçok korunma yöntemleri bulunmaktadır. İnternet ve sosyal medya dünyasının bu denli gelişmesiyle birlikte oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. İnsanlar özelikle son zamanlarda sosyal medyalarında ki hırsızlıklardan ve kişisel bilgi sızdırılmasıyla birlikte birçok zarara uğramaktadır. Bu durum hem maddi hem de manevi olarak değişmektedir. Dolayısıyla sosyal medya hesapların dolandırıcı insanlar tarafından ele geçirilmesini önlemek amacıyla bazı yöntemler geliştirilmiştir. Bunlardan birisi de 2 adımlı doğrulama yöntemidir. Böylece hesabınıza seçtiğiniz mobil numarası üzerinden veya mail adresinize gelen kod yardımıyla giriş sağlayacaksınız. Birazdan Twitter’da iki adımlı doğrulama aktifleştirme yöntemi nasıl yapılır sorusunu yanıtlayarak adım adım uygulama sisteminin anlatacağız.

Twitter’da İki Adımlı Doğrulama Nasıl Aktifleştirilir?

Twitter sosyal medya uygulaması bu yöntem ile büyük bir güvenlik sistemine imza atmıştır diyebiliriz. Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle kullanıcı kişilerin mobil telefon numarasını sisteme kayıt etmeleri gerekmektedir. Ancak bu durum son zamanda değişerek artık telefonu numarası olmadan da iki adımlı doğrulama sistemini kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

İlk olarak İOS ve Android kullanıcıların ayrılmaması adına bu adımları tarayıcı uygulaması üzerinden yapmanız daha iyi olacaktır. İşte Twitter 2 adımlı uygulama sistemi;

  • Öncelik olarak profilinize girerek ‘Ayarlar ve Gizlilik’ seçeneğine tıklamalısınız.
  • Ardından karşınıza çıkacak olan ‘Hesap’ seçeneğine tıklayın.
  • Bu nokta da karşınıza ‘ Güvenlik’ seçeneği çıkacaktır. Burada ekranda ‘ İki Faktörlü Yetkilendirme’ bölümüne tıklamalısınız.
  • Bu kısımda da size en uygun olan iki adımlı doğrulama sistemini seçebilirsiniz.

Kısa bir mesaj ile hesabınıza girmeniz gereken kod anında mobil cihazınıza düşecektir.

Twitter’da İki Adımlı Doğrulama

Kimlik doğrulama uygulamasını yaptıktan sonra kod uygulama üzerinden size iletilecektir. Böylece hesabınızı ele geçirmek isteyen kimse, iki faktörlü olarak seçenek karşısına çıkacaktır. Eğer hiç kimse tarafından hesabınızın eline geçirilmesini istemiyorsanız, kısa zaman içinde telefon numaranızı sistemden kaldırmanız gerekmektedir.

Böylece hesabınızdan telefon numaranızı kaldırarak, ele geçirilme durumlarında sorunsuz bir şekilde güvende kalacaktır. Twitter 2 adımlı koruma yöntemi ile hem hesabınızı hem de telefonunuzu güvende tutabilirsiniz.