Whatsapp QR Kodu Okumuyor Hatası ve Çözümü

Whatsapp QR Kodu insanların birçok işlerini kolaylaştırmakla birlikte, pratik bir kullanım olanağı sağlamaktadır. Ancak birçok insan Whatsapp uygulaması üzerinden QR kodunu bilgisayarlarda kullanamamaktadır. Bizler birazdan whatsapp qr kodu okumuyor hatası ve çözümü detaylarından bahsedeceğiz.

Whatsapp QR Kodu Okumuyor

Bu sorunu yaşayan insanlar, genelde QR kodu okuturken telefonda ki tarayıcının aşağı yukarı çıkmamasını ifade etmektedir. Hatta yukarı çıkıp takılı kaldığını da belirtmektedirler. Şimdi bu sorunu meydana getiren sorunları nitelendirelim. Bunlar;

Sunuyu hatasından kaynaklanabilmektedir.

  • Mobil cihazların Whatsapp sürümünden kaynaklı olabilmektedir.
  • Mobil cihazın kendi kamerasından dolayı olabilmektedir.

Gibi sorunlardan daha çok karşılaşılmakta olup, genelde öncelik olarak bu problemler giderilmeye çalışılmaktadır.

Sunucu Hatası Problemi

Eğer sunucu hatasından kaynaklanan bir problemse, Whatsapp QR kodu okuma hatası vermesi oldukça normaldir. Bunun için mobil cihazın destek linkine tıklayarak sorunu karşı tarafa mutlaka iletin. Tabi QR kodu okutabilmek için mutlaka bir süre beklemelisiniz. Dilerseniz bilgisayarda dilerseniz mobil cihazınızda Whatsapp uygulamasını kullanın, mutlaka QR kodunu taramanız gerekmektedir.

Eğer okuma konusunda sorun yaşıyorsanız, mobil cihazınızı kapatıp açmak yerinde bir davranış olacaktır. Tekrar QR okuma hatasıyla karşılaşıyorsanız, telefonun Ayarlar kısmına girerek, Whatsapp uygulamasını silin. Ardından güncel bir şekilde tekrar indirmeyi deneyin.

Mobil cihazınızı kamerasında ki mercekten dolayı da bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Öncelik olarak web sitesinde, Whatsapp QR kodu okutun. Eğer okuma sorunu yaşıyorsanız, o sekmeyi kapatarak farklı bir sekme üzerinden tekrar deneyin.

Whatsapp QR Kodu Sorunu Hatası ve Çözümü

Bazı durumlarda sunucularda da hatalar olabilmektedir. Bu tarz durumlarda birkaç dakika bekleyerek tekrar denemek faydalı olabilmektedir. Eğer tekrar okuma sorunu yaşıyorsanız, mobil cihazının yazılımsal sorunu olabilmektedir. Bunun için güncel yazılımı arayarak, kurulumunu sağlayın. Ayrıca bunlar içinde bazı ücretsiz uygulamalar üzerinden bu kodu okutmayı başarabilirsiniz.

Örneğin; Rotation Locker uygulaması, ekran yatay modda kitleyerek, barkodu başarılı bir şekilde okutmanızı sağlamaktadır. Böylece rahatlıkla bu sorunu çözebilir ve pratik bir şekilde bilgisayar veya mobil cihazlarda kullanımını sağlayabilirsiniz.