Whatsapp’tan Engellendiğinizi Nasıl Anlayabilirsiniz?

Whatsapp’tan Engellendiğinizi Nasıl Anlayabilirsiniz? Günümüz teknolojisinde whatsapp’ın kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Çoğu kullanıcının en çok sinirlendiği konuların başında engellenme durumu gelmektedir. Kişilerin whatsapp uygulamasına koymuş oldukları profil resminin o an gözükmemesi sizi engelleyip, engellemediği hakkında bilgi vermez. Whatsapp uygulamasında Engelli Olup Olmadığını, anlamanın birçok yolu sunulmuştur.

Bütün dünyada milyonlarca kullanıcısı olan whatsapp ücretsiz mesajlaşma ve paylaşım yapma imkânı sunan kolay kullanıma sahip bir uygulamadır. Ayrıca kullanıcılarına istemedikleri kişileri engelleme gibi özelliklerde sunmaktadır. Whatsapp engelleme yapılmış olan kişi ya da kişilere herhangi bir bilgi vermemektedir.

Doğal olarak Kullanıcılar engelli olup, olmadıklarını öğrenmek istemektedirler. Whatsapp’tan sizin rehberinizde ekli olan kişinin bilgileri sizlere muhakkak gözükür. Eğer bir kişi sizi engellemişse, engelleyen kişinin son görülmesi, çevrim içi durumu, ayrıca bu kişinin koymuş olduğu profil resmi gözükmez.

Bir de şöyle bir durum olabilir; o kişi ayarlara girip bu özelliklerin kimse tarafından gözükmemesi şeklinde ayarlamada yapmış olması muhtemel. Tabi bunu anlamanın en mantıklı yolu o kişiye mesaj göndermekten geçer.

Gönderdiğiniz mesajınız tek tık olarak görülüyorsa attığınız mesaj, karşıya iletilmemiş demektir ki bu da büyük ihtimalle engellenmiş olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca Profil fotoğrafını, durumunu ve son görülme gibi özellikleri görüyorsanız, giden mesaj hala tek tık olduğu durumlarda ise durum farklı olmaktadır. Bu durumda yüksek ihtimal o kişi İnternet i açmamış olabilir. Buda sizin engellenmemiş olduğunuzu gösterir.

Whatsappta Engelleme İşlemi Yapmak İçin

  • Whatsapp açılır, diğer seçenekler> Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Engellenmiş kişiler
  • Sonra Ekle’ye basılır.
  • Engellemek istenilen kişi bulunur ve seçilir, engellenir.

Whatsapp’ta engellenmiş olduğunuzda, size bir ileti gelmez. Veya engelli yapan siz olsanız dahi, karşı tarafa herhangi bir bilgi gitmez. Whatsapp’tan engelleme yapıldığı zaman, engellenmiş olan bireyden ne mesaj ne fotoğraf ne de videoların görüntülenmesi mümkün değildir. Engel kaldırıldığı zaman ise, engelli olarak geçirilen bu dönemdeki yapılmış olan gönderiler, paylaşımlar da asla görülmez.

Whatsapta Engelleri Kaldırmak İçin Yapılacak İşlemler

  • Whatsapp’a giriş yapılır.
  • Diğer seçenekler
  • Ayarlar
  • Gizlilik
  • Engellenmiş Kişiler
  • Engelli olan kişiye tıklanır ve engeli kaldırılır.